Wpisy oznaczone tagiem ‘życie’


24Wielu z nas bardzo często nie zdaje sobie sprawy z tego jak szkodliwe dla naszego organizmu są wszelkiego typu uzależnienia. Wiele z nich działa nie tylko na naszą psychikę ale przede wszystkim na ogólny stan zdrowia. Nasze ciało osłabia się i zmienia swoje funkcje życiowe. Z czasem do konkretnej używki przyzwyczaja się nie tylko nasz mózg ale przede wszystkim także nasze ciało które bez tej używki nie potrafi funkcjonować. W tym artykule chciałabym wam wszystkim przybliżyć minusy uzależnienia od alkoholu. Zaczyna się ono dość niewinnie. Tu wypiję piwko z kolegami, tam pójdę na wódeczkę a domu napiję się lampkę wina. Jednak z czasem taki tryb życia zaczyna nam się wymykać spod kontroli. Nie potrafimy odmówić sobie jednego piwka na dzień a z czasem jest to kilka butelek piwa. Potrzebujemy coraz więcej by poczuć przyjemny szum w głowie i poczuć się lepiej. Dlatego właśnie sami za swoim przyzwoleniem wpędzamy się w ten paskudny nawyk- uzależnienie od alkoholu. Jednak nie mamy świadomości jak to niszczy nie tylko nasza psychikę, rodzinę wszelkie stosunki międzyludzkie, ale przede wszystkim nasz organizm. Nasze ciało z czasem przestaje radzić sobie z nadmiarem środka odurzającego. Wątroba nie wytrzymuje stężenia alkoholu we krwi. Serce przyspiesza swój rytm, rew znacznie szybciej płynie i nasze ciało niemiłosiernie zbliża się do nieuniknionej, ale znacznie przyspieszonej śmierci. Dlatego właśnie każdy powinien, jeżeli już w ogóle wpadnie w owy nałóg szybko się opamiętać i zacząć z nim walczyć. Alkohol powinien w naszym życiu występować okazjonalnie a nie, na co dzień, musisz to sobie zapamiętać, aby mieć możliwość normalnie funkcjonować! Każde państwo wprowadza zestaw praw mający ograniczyć spożywanie alkoholu. Konieczność ciągłego spożywania alkoholu to bardzo silne uzależnienie. Rozwija się bardzo szybko, a człowiek nie jest zazwyczaj świadomy tego, że właśnie rozpoczął się pierwszy etap jego choroby. To wszystko, co miałem do powiedzenia na ten temat w tym artykule. Pozdrawiam.

Tagi: , , , , , , , , , , ,28Każda z nas w momencie ciąży zaczyna już kochać swoje maleństwo, jednak już w okresie właśnie ciąży zaczynamy się martwic o zdrowie naszego maleństwa. Dlatego właśnie kobiety powinny wyzbyć się wszystkich swoich szkodliwych dla maleństwa nałogów już w trakcie ciąży, bo to wtedy dla niego nimi najbardziej szkodzi. Każda z nas przy pierwszym dziecku strasznie się boi, że sobie nie poradzi. W takiej sytuacji radze sięgnąć po lekturę, ale nie czasopism, w których wypisywane są dosłownie bzdury. Polecam wybrać sprawdzoną książkę, która ma wiele różnych opinii. Dzięki takiej książce zyskasz odpowiednie informacje, po czym rozpoznawać dolegliwości chorobowe u dziecka. Bardzo przydatna jest także szkoła rodzenia gdzie nauczysz się jak przewijać maleństwo i jak rozumieć niektóre dawane przez nie sygnały. Jeśli tylko przyłożysz się do zajęć w odpowiedni sposób możesz być pewna, że poradzisz sobie ze swoim maleństwem już od pierwszych dni. Jak tylko urodzisz musisz wbić sobie do głowy, że teraz żyjesz głownie dla tej małej istotki i musisz być czujna jak nigdy dotąd? Bo warto jest być przezornym i do kolki wzywać lekarza, bo co będzie jak zlekceważysz to a okaże się, że to coś poważnego? My lekarzami nie jesteśmy i sami decydować w takich sytuacjach nie powinniśmy. Noworodek potrzebuje bliskości, ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Dla noworodka poród to bardzo traumatyczne przeżycie. Zmuszony jest do nadludzkiego wysiłku, któremu nie będzie już zmuszony do końca życia. Zostaje brutalnie wyrwany ze świata, który zna i w którym przebywał przez dziewięć miesięcy. Najważniejszym dla niego jest pierwszy łyk powietrza. Przy pierwszym krzyku noworodek nabiera po raz pierwszy powietrza w swoje małe płucka. Pęcherzyki płucne się rozprężają i zaczynają transportować tlen do krwi, a ta z kolei do każdego narządu i organu wewnętrznego. Z tego tez powodu, jeżeli cos jest nie tak i dziecko nie oddycha, lekarze podejmują wszelkie działania, aby płucka podjęły pracę. Nieprzyjemne doświadczenia porodu można złagodzić kładąc dziecko na brzuchu matki. Słyszy ono wtedy bicie jej serca i ciepłe glosy mamy i taty. Każde dziecko wymaga dużo uwagi i miłości. Noworodek w szczególności.

Tagi: , , , , , , ,14Jesteś tak zwanym chorowitkiem, jeżeli tak to z pewnością ten artykuł będzie dla ciebie idealna literaturą. Chociaż stwierdzenie- nazwa, określenie chorowitek zazwyczaj stosowane jest wobec dzieci które jednak mimo wszystko więcej chorują w porównaniu do dorosłych którzy już wybudowali swoja odporność. Lecz również dorosły człowiek może sobie zasłużyć na miano chorowitka a to ze względu na to, że wyjątkowo często choruje. Zastanawiasz się z pewnością teraz, na co można tyle chorować. Najczęstszymi dolegliwościami są jednak zwyczajne przeziębienia, które dopadają wielu z nas w różnych momentach naszego życia. Czasami wystarczą przemoczone buty, wiatr i tym podobne a przeziębienie będzie już gotowe. Z przeziębieniem zazwyczaj radzimy sobie sami. wybieramy się do apteki po leki rozgrzewające, coś na gorączkę lub ból gardła. W ten właśnie sposób pozbywamy się przeziębienia lecz niestety bardzo często zdarza się, że to przeziębienie przeradza się w kłopotliwa grypę. A niestety z grypą bardzo ciężko jest sobie poradzić. Bardzo częstymi chorobami młodych ludzi jest na przykład trądzik. Z trądzikiem walka jest trudna i wymaga od nas dużo samozaparcia i chęci. Na szczęście jednak nie każdego on dopada. Częstą chorobą dopadająca wielu z nas jest na przykład choroba oczu, wiele z nas miewa problemy ze wzrokiem. Problemy te są różne. Czasami są bardziej a czasami mniej dokuczliwe. Jednak mimo to każdy z nas w momencie odkrycia tych dolegliwości trzeba udać się do okulisty, aby dobrać odpowiednie okulary. Jeżeli zaczniesz je nosić możesz mieć pewność, że choroba się nie pogłębi. Jak widzisz obecna medycyna pozwala ci na to abyś mogła żyć spokojnie, mimo iż także masz owe dolegliwości. Jest to w zupełności normalne, że każdy z nas ma jakieś swoje dolegliwości, każdy z nas sobie jakoś musi z nimi radzić jest to normalne i nie powinieneś się zbyt bardzo się tym przejmować. Jeśli zauważysz coś w sobie co cię zadziwia warto jest udać się do lekarza z pewnością przy poradzie specjalisty szybko poradzisz sobie z tymi przypadłościami.

Tagi: , , , , , , ,