Wpisy oznaczone tagiem ‘rodzice’


17Kiedy dziewczyna uświadomi sobie, że jest w ciąży czuje się zagubiona i samotna, czuje strach? Ojciec dziecka powinien zapewnić jej opiekę. Boisz się… to zrozumiałe. Rodzice nie spodziewają się zapewne tego, tak samo jak wy się nie spodziewaliście. Tylko wy decydujecie o tym, kiedy o tym powiecie waszym rodzicom. Uwierzcie, ze im wcześniej się to stanie tym lepiej… nie łudźcie się, że ukryjecie ciążę przed rodzicami. Ciało kobiety bardzo się zmienia, nie sposób tego ukryć. Jednak pamiętaj, że ciąża jest wielkim szczęściem dla rodziców. Jesteś w ciąży i powinnaś zrezygnować z wielu rzeczy i czynności, z niektórego pożywienia i napojów. Pamiętaj, ze to wszystko dla dobra dziecka. Przede wszystkim powinnaś zapomnieć o wszelkiego rodzaju używkach a już zwłaszcza o alkoholu i papierosach. Mogą one doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń łożyska i płodu. Twoim wrogiem będzie także od dziś kawa i mocna herbata. Powinnaś jeść zdrowo i lekkostrawnie. Swoją dietę wzbogacaj o różne suplementy typu witaminy, makroelementy i składniki odżywcze, które zapewnią dziecku prawidłowy rozwój. Powinnaś zażywać zwłaszcza kwas foliowy. Pamiętaj jednak, że ciąża to nie choroba. Powinien to być dla ciebie czas, kiedy będziesz się dobrze czuła, szczególnie pod względami psychicznymi. Po dziewięciu miesiącach nadszedł w końcu czas, kiedy niedługo na świat przyjdzie wasze dziecko. Przygotowaliście się do tej chwili przez bardzo długi czas, dziś jesteście już w pełni świadomi tego, co was wkrótce czeka. Będziecie rodzicami i dołączy do was niedługo wspaniałe dziecko, maluszek, który stanie się dla was całym waszym światem. Poród trwa od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin. Jest niesamowitym wysiłkiem nie tylko dla matki, ale także dla nienarodzonego jeszcze dziecka. Jeżeli matka wyrazi na to zgodę, przy porodzie może być również obecny także ojciec, który będzie wspierał kobietę w trakcie porodu. Jeśli do tego wszystkiego podejdziecie w odpowiedni sposób możesz być pewna, że ciąża jak i poród mogą być najpiękniejszymi chwilami w życiu.

Tagi: , , , , , , , , ,29Uzależnienie od papierosów jest chyba najpopularniejszym z uzależnień. Każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która ma problem z owym uzależnieniem. A jest tak ze względu na to, że kiedyś uważano za bardzo dostojną osobę, która paliła. Było tak za czasów tak zwanej komuny. Wtedy wszyscy pali, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Obecnie po papierosy sięgają małe jeszcze dzieci nie zdając sobie sprawy z tego, że nikotyna i inne związki zawarte w papierosie niszczą na zawsze ich zdrowie. Szczególnie właśnie młodzi ludzie są narażeni na działanie negatywne papierosów. W końcu wciągasz w płuca dym! Być może jest to przyjemne jednak tylko przez chwilę, po chwili twoje płuca pokrywają się zwyczajną smołą, miewasz trudności z oddychaniem. Dzieci często mają problemy ze wzrostem, bo nikotyna hamuje wzrost organizmu a w dodatku powoduje pękanie różnych połączeń nerwowych przez co człowiek palący od dzieciństwa jest po prostu mówiąc dosadnie głupszy. Dlatego rodzice zawsze zwracajcie uwagę na to, czy wasze dziecko pali papierosy. Pośrednim skutkiem palenia jest nieprzyjemny dla osób niepalących zapach unoszący się od osoby palącej a do tego żółte palce i paznokcie oraz brzydki żeby. Jednak to nie jest wszystko pod względem estetycznym zmienia się nasza cera, staje się ziemista i zmęczona, włosy szare. Wcale, więc z papierosem nie jesteśmy atrakcyjniejsi. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że palenie papierosów ma również na nas wpływ wprost zabójczy. bardzo łatwo jest paląc przez kilka lat nabawić się raka płuc, języka i tym podobnych oraz można mieć atak serca. Wielu nałogowych palaczy zmarło na raka płuc a ta choroba nie oszczędza swego nosiciela. Dlatego jeżeli chcesz umrzeć bez bólu i w spokoju rzuć palenie, a pożyjesz jeszcze wiele lat i będziesz żyl w zdrowiu, nikt ci nie powie, że śmierdzisz! Nikotynizm jest najczęstszym powodem raka płuc i chorób serca. Każdy rodzaj uzależnienia powoduje wielką degradację w organizmie człowieka. Bez względu na jego rodzaj należy podjąć z nim walkę i doprowadzić do sytuacji, kiedy organizm uwolni się od zgubnego nałogu. Jednym z takich nałogów jest nikotynizm i uzależnienie od papierosów.

Tagi: , , , , , , ,18Zauważyłeś w sobie pewne zmiany, zacząłeś szybciej rosnąć, zmienia się Twoje ciało, dziewczęta zaczynają mieć inne sylwetki. Każde z was zaczyna kształtować swoje poglądy na podstawie poglądów, które wpoili im za młodu rodzice. Chcą przeżyć nowe emocje, dlatego smakują tego, czego nigdy nie przeżyli. Jest to niezgodne z wolą rodziców. Nastolatki w okresie dojrzewania są jednak bardziej buńczuczne i uparte, co jest powodem nieustających konfliktów w domu i rodzinie. Jednak chłopcy w okresie dojrzewania miewają jeszcze większe problemy z poradzeniem sobie z tymi zmianami. Częste kłótnie i nieporozumienia są na porządku codziennym. Dotyczą niemal wszystkiego: ubioru, uczesania, godziny powrotu do domu, towarzystwa. Dla rodziców nadal jest dzieckiem, podczas gdy on uważa, ze nim już dawno nie jest. Inne systemy wartości i granice tego, co można robić a co nie mogą spowodować w domu prawdziwą wojnę. Jednak z czasem człowiek z chłopca zmienia się w mężczyznę i każdego dnia miewa różnego typu problemy do czasu aż rzeczywiście dorośnie, zmężnieje. Niestety mężczyźni również miewają wiele problemów zdrowotnych. Wiele z nich pojawia się już w okresie dojrzewania. Niestety mężczyźni nie są skorzy do odwiedzania urologa, wstydzą się pokazać swoje problemy z męskością lekarzowi. A jest to bardzo złe rozumowanie gdyż w momencie, kiedy jesteś chory możesz zarazić ową choroba również swoją kobietę. Niektórzy mężczyźni zaczynają zastanawiać się nad swoimi poglądami jak i upodobaniami. Zastanawiają się nad swoją męskością, próbują stać się jeszcze bardziej męscy, są bardziej zadbani i zorganizowani aż wreszcie pewnego dnia staja się prawdziwymi mężczyznami. Jednak pamiętaj, że, mimo iż jesteś mężczyzną warto jest kontrolować również twoje zdrowie. Nie tylko kobiety powinny dbać o cykliczne badania, uważam, że mężczyźni powinni również o to zadbać. Dzięki temu można uniknąć zarażenia swojej kobiety grzybicą lub innymi dokuczliwymi dolegliwościami. A naprawdę warto jest zadbać o wasze wspólne zdrowe.

Tagi: , , , , , , ,