Wpisy z kategorii ‘Uzależnienia’


24Wielu z nas bardzo często nie zdaje sobie sprawy z tego jak szkodliwe dla naszego organizmu są wszelkiego typu uzależnienia. Wiele z nich działa nie tylko na naszą psychikę ale przede wszystkim na ogólny stan zdrowia. Nasze ciało osłabia się i zmienia swoje funkcje życiowe. Z czasem do konkretnej używki przyzwyczaja się nie tylko nasz mózg ale przede wszystkim także nasze ciało które bez tej używki nie potrafi funkcjonować. W tym artykule chciałabym wam wszystkim przybliżyć minusy uzależnienia od alkoholu. Zaczyna się ono dość niewinnie. Tu wypiję piwko z kolegami, tam pójdę na wódeczkę a domu napiję się lampkę wina. Jednak z czasem taki tryb życia zaczyna nam się wymykać spod kontroli. Nie potrafimy odmówić sobie jednego piwka na dzień a z czasem jest to kilka butelek piwa. Potrzebujemy coraz więcej by poczuć przyjemny szum w głowie i poczuć się lepiej. Dlatego właśnie sami za swoim przyzwoleniem wpędzamy się w ten paskudny nawyk- uzależnienie od alkoholu. Jednak nie mamy świadomości jak to niszczy nie tylko nasza psychikę, rodzinę wszelkie stosunki międzyludzkie, ale przede wszystkim nasz organizm. Nasze ciało z czasem przestaje radzić sobie z nadmiarem środka odurzającego. Wątroba nie wytrzymuje stężenia alkoholu we krwi. Serce przyspiesza swój rytm, rew znacznie szybciej płynie i nasze ciało niemiłosiernie zbliża się do nieuniknionej, ale znacznie przyspieszonej śmierci. Dlatego właśnie każdy powinien, jeżeli już w ogóle wpadnie w owy nałóg szybko się opamiętać i zacząć z nim walczyć. Alkohol powinien w naszym życiu występować okazjonalnie a nie, na co dzień, musisz to sobie zapamiętać, aby mieć możliwość normalnie funkcjonować! Każde państwo wprowadza zestaw praw mający ograniczyć spożywanie alkoholu. Konieczność ciągłego spożywania alkoholu to bardzo silne uzależnienie. Rozwija się bardzo szybko, a człowiek nie jest zazwyczaj świadomy tego, że właśnie rozpoczął się pierwszy etap jego choroby. To wszystko, co miałem do powiedzenia na ten temat w tym artykule. Pozdrawiam.

Tagi: , , , , , , , , , , ,1Wielu z nas bardzo często nie zdaje sobie sprawy z tego jak szkodliwe dla naszego organizmu są wszelkiego typu uzależnienia. Wiele z nich działa nie tylko na naszą psychikę, ale przede wszystkim na ogólny stan zdrowia. Nasze ciało osłabia się i zmienia swoje funkcje życiowe. Z czasem do konkretnej używki przyzwyczaja się nie tylko nasz mózg, ale przede wszystkim także nasze ciało, które bez tej używki nie potrafi funkcjonować. W tym artykule chciałabym wam wszystkim przybliżyć minusy uzależnienia od alkoholu. Zaczyna się ono dość niewinnie. Zazwyczaj osoba, u której rozpoczynają się problemy alkoholowe wszystkiemu zaprzecza. Uważa, że przecież świetnie sobie radzi i w każdej chwili może przestać pić. Ale tak naprawdę bardzo się myli gdyż organizm już uzależnił się od alkoholu. W momencie odstawienia zaczynają pokazywać się pewne dokuczliwe objawy, które deprymują i to przez nie wielu uzależnionych wraca do starych nawyków. A niestety owe nawyki powodują wiele szkód w ludzkim organizmie. Osoby pijące nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak degradują swój organizm nadużywając alkoholu. Ale przede wszystkim niszczą swoje życie oraz życie swojej rodziny. Alkohol powinien w naszym życiu występować okazjonalnie a nie, na co dzień, musisz to sobie zapamiętać aby mieć możliwość normalnie funkcjonować! Jeśli zacznie nadużywać alkoholu możesz czekać tylko na to jak zacznie boleć cię wątroba. Z czasem także zaczniesz odczuwać skutki alkoholu w bólach serca, żołądka i tym podobne. Alkohol jest niewinnym mordercą, zabija powoli i prawie bezboleśnie, ale skutki jego nadużywania bywają naprawdę tragiczne. Alkoholizm prowadzi zazwyczaj do kłopotów finansowych, bowiem konieczność picia dużych dawek, powoduje konieczność ciągłego ich kupna. Niemożliwe jest także wyjście z nałogu bez pomocy wykwalifikowanego specjalisty. Z roku na rok obniża się wiek osób nałogowo pijących alkohol, dlatego też o problemie uzależnień należy rozmawiać już w szkole. A fakt ten jest zatrważający gdyż alkohol jest szczególnie destrukcyjny dla organizmu młodego człowieka.

Tagi: , , , , , , , ,2Uzależnienia ostatnimi czasy stały się jedną z chorób cywilizacyjnych. Uzależnić możemy się praktycznie od wszystkiego, ale niestety zazwyczaj uzależniamy się od rzeczy wyjątkowo szkodliwych i działających destrukcyjnie na nasz organizm. Uzależnienie od papierosów jest chyba najpopularniejszym z uzależnień. Każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która ma problem z owym uzależnieniem. A jest tak ze względu na to, że kiedyś uważano za bardzo dostojną osobę, która paliła. Obecnie po papierosy sięgają małe jeszcze dzieci nie zdając sobie sprawy z tego, że nikotyna i inne związki zawarte w papierosie niszczą na zawsze ich zdrowie. Szczególnie właśnie młodzi ludzie są narażeni na działanie negatywne papierosów. Niestety jednak moda panująca w szkołach wciąga w ten paskudny nałóg coraz większa liczbę coraz młodszych dzieci. Dzieci te niestety nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie wynika z palenia papierosów. Nic nie dają pogadanki prowadzone w szkołach. Dzieci twierdzą, że jeżeli coś nie zabija od razu to nie jest to tak naprawdę szkodliwe. Dlatego uważam, że to rodzice powinni włożyć więcej siły w nauczenie dziecka wszystkiego o szkodliwości uzależnienia nikotynowego i nie tylko. Gdyż niestety jeszcze popularniejsze obecnie staje się uzależnienie od narkotyków. Sięga po nie coraz większa liczba młodych ludzi marząca o oderwaniu się od rzeczywistości. Uważają to za cos fajnego w końcu będą mieli czym pochwalić się w szkole. Narkotyki są jednym z najgroźniejszych związków uzależniających. Wyniszczają nas od środka. Człowiek na początku zmienia się pod względem psychicznym, zmienia się jego tok myślenia dopiero następne w kolejności ustawiają się zmiany fizyczne. Chudnie się gdyż narkotyki zaburzają poczucie łaknienia. Często taki człowiek nie śpi albo śpi aż za dużo. Narkotyki wpływają tak naprawdę na każdą sferę życia człowieka zmieniając g nie do poznania. Dlatego właśnie tak zatrważające jest to, że coraz więcej młodych ludzi sięga po tego typu używki i nie mają przed tym żadnych oporów.

Tagi: , , , , , , ,29Uzależnienie od papierosów jest chyba najpopularniejszym z uzależnień. Każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która ma problem z owym uzależnieniem. A jest tak ze względu na to, że kiedyś uważano za bardzo dostojną osobę, która paliła. Było tak za czasów tak zwanej komuny. Wtedy wszyscy pali, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Obecnie po papierosy sięgają małe jeszcze dzieci nie zdając sobie sprawy z tego, że nikotyna i inne związki zawarte w papierosie niszczą na zawsze ich zdrowie. Szczególnie właśnie młodzi ludzie są narażeni na działanie negatywne papierosów. W końcu wciągasz w płuca dym! Być może jest to przyjemne jednak tylko przez chwilę, po chwili twoje płuca pokrywają się zwyczajną smołą, miewasz trudności z oddychaniem. Dzieci często mają problemy ze wzrostem, bo nikotyna hamuje wzrost organizmu a w dodatku powoduje pękanie różnych połączeń nerwowych przez co człowiek palący od dzieciństwa jest po prostu mówiąc dosadnie głupszy. Dlatego rodzice zawsze zwracajcie uwagę na to, czy wasze dziecko pali papierosy. Pośrednim skutkiem palenia jest nieprzyjemny dla osób niepalących zapach unoszący się od osoby palącej a do tego żółte palce i paznokcie oraz brzydki żeby. Jednak to nie jest wszystko pod względem estetycznym zmienia się nasza cera, staje się ziemista i zmęczona, włosy szare. Wcale, więc z papierosem nie jesteśmy atrakcyjniejsi. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że palenie papierosów ma również na nas wpływ wprost zabójczy. bardzo łatwo jest paląc przez kilka lat nabawić się raka płuc, języka i tym podobnych oraz można mieć atak serca. Wielu nałogowych palaczy zmarło na raka płuc a ta choroba nie oszczędza swego nosiciela. Dlatego jeżeli chcesz umrzeć bez bólu i w spokoju rzuć palenie, a pożyjesz jeszcze wiele lat i będziesz żyl w zdrowiu, nikt ci nie powie, że śmierdzisz! Nikotynizm jest najczęstszym powodem raka płuc i chorób serca. Każdy rodzaj uzależnienia powoduje wielką degradację w organizmie człowieka. Bez względu na jego rodzaj należy podjąć z nim walkę i doprowadzić do sytuacji, kiedy organizm uwolni się od zgubnego nałogu. Jednym z takich nałogów jest nikotynizm i uzależnienie od papierosów.

Tagi: , , , , , , ,