Wpisy z Marzec, 2012


21Oprócz działań profilaktycznych, swojemu zdrowi można pomagać za pomocą leków wspomagających organizm. często niestety zażywamy leki nie czytając ulotki, co jest bardzo nieodpowiedzialne i nie powinniśmy w ogóle tego robić a to dlatego, że jest to niebezpieczne. Leki są środkami o podwyższonym stopniu zagrożenia dla człowieka i stosowane nieodpowiednich ilościach mogą być wręcz zabójcze, dlatego trzeba pilnowacz apteczki i nie pozwalać na to by dzieci miały do niej dostęp gdyż może skończyć się to naprawdę tragicznie a tego na pewno nie chcemy. Każdy z nas nie raz wziął, co popadnie z apteczki na ból brzucha czy głowy nie patrząc na to czy jest odpowiednia data ważności oraz czy lek może zostać zastosowany akurat przez ciebie. A to jest bardzo nie poważne gdyż może mieć okropne skutki! Oprócz różnego typu leków można stosować szczepionki, które są typową profilaktyką zapobiegająca chorobom. Dzięki szczepionkom ludzie nie umierają na różne groźne choroby, które do tej pory są bardzo trudne w leczeniu. Szczepionki to inna sprawa działają one zazwyczaj na zasadzie wprowadzania do organizmu odpowiedniej bakterii i organizm wytwarza przeciwciała na tę bakterię uodparniając się na nią. Dlatego po wykonaniu konkretnej szczepionki nie można się przeziębić gdyż może to spowodować osłabienie organizmu, co może być przyczyną zachorowania na chorobę, przeciwko której Se szczepiliśmy. Szczepionka działa zazwyczaj przez pewien okres czasu. I po tym czasie należy ją powtórzyć. Są jednak wyznaczone lata, w których w czasie lekcji dzieci zabierane są na szczepienie, w ten sposób zabiera się rodzicom część obowiązków- i dobrze i tak maja ich dostatecznie dużo. Jest to wkład szkolnictwa w zdrowie dzieci. Bo przecież zdrowie dzieci jest najważniejsze, kształtuje się ono nadal i przez to właśnie trzeba o nie dbać gdyż będzie ono im służyło przez całe życie. Dziecko ma jeszcze wpływ na to jak będzie żyło, dlatego uczmy je by jego życie było piękne i zdrowe. To wszystko w tym artkule, pozdrawiam wszystkich.

Tagi: , , , , , , ,23Poród jest dla dziecka wielką zmianą, teraz musi ono przystosować się do nowego środowiska życia. Dziecko bardzo często strasznie cierpi tuż po porodzie właśnie, dlatego, że jest to dla niego ogromna zmiana. Szczególnie w momencie, kiedy do porodu dochodzi poprzez cesarskie cięcie. W takiej sytuacji bardzo często zdarza się, że dziecko po prostu śpi i w tym momencie jest wyciągane z cieplutkiego i wygodnego brzuszka mamusi. Takie dzieci na początku mogą mieć problemy z oddychaniem. Jednak poród jest dla dziecka, dlatego zawsze powinno patrzeć się na zdrowie tej małej istoty,. W wielu szpitalach porody są okropnie bestialskie. Dzieci ciągnie się za nóżki czy rączki. Często dzieci mają po porodzie wybite barki czy zniekształcone główki od specjalnych szczypiec do wyciągania dziecka. Przez to i dziecko cierpi i matka ma kiepskie wspomnienia związane z porodem. Często również matki miewają różnego rodzaju powikłania poporodowe. Ostatnimi czasy bardzo wiele się słyszy o depresji poporodowej. Matka często nie może się oswoić z nową sytuacją. Nie przyjmuje ona wtedy , że ta mała istotka jest jej dzieckiem,, takiej kobiecie trzeba pomóc bo to jest najprawdziwsza depresja. Kobiety nie radzą sobie ze zmianami zachodzącymi w ich życiu jak i na ich ciele. Innymi problemami zdrowotnymi związanymi z ciążą i porodem są te z kręgosłupem. Podczas porodu bardzo łatwo jest uszkodzić kręgosłup matki. Ale jednak najbardziej bolesne jest pękanie tkanek. Jeżeli położna odpowiednio nie rozmasuje skóry wokół ujścia pochwy kobieta może być narażona na okropny ból związany z pękaniem jej własnego ciała. Często lekarze muszą naciąć ciało, aby nie popękało z złą stronę. W momencie, kiedy ciało kobiety pęknie w stronę odbytu może być ona kaleką do końca życia. Dlatego właśnie tak ważny jest dobry lekarz i położna przy porodzie, jest to ważne zarówno dla dziecka jak i dla jego matki, która przecież po porodzie potrzebuje się szybko zregenerować, aby mieć możliwość opiekowania się swoim maleństwem, którego tak wyczekiwała przez ostatnich dziewięć miesięcy.

Tagi: , , , , , , ,16Wielu mężczyzn uważa, że bycie kobietą nie jest chorobą więc panie nie powinny narzekać w momencie kiedy dopadają je dolegliwości kobiece. Jednak nikt nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo kłopotliwa może być owa kobiecość. Wiele pań w pierwszy dzień menstruacji bywa najgorszym dniem w miesiącu. Wiele pań nie jest w stanie wstać z łóżka cierpią z powodu bólu jak i mocnego krwawienia w czasie menstruacji. Ważną rzeczą dla wielu kobiet jest także pierwszy raz i antykoncepcja. Przygotowanie do życia w rodzinie i do życia seksualnego jest obowiązkowym przedmiotem. Niestety jest on zwykle wprowadzany na początku szkoły średniej, podczas gdy wielu nastolatków ma już swój pierwszy raz dawno za sobą. Często młodzież nie ma zielonego pojęcia o metodach antykoncepcji, nie zabezpieczają się, uważają to za zbyteczne i niepotrzebne, nie są świadomi ryzyka ze mogą zostać rodzicami. Nie jest to odpowiedzialne, brak tu jakiegokolwiek zdrowego rozsądku i logicznego myślenia. Dochodzi do sytuacji, że dzieci maja dzieci. Jeśli już Nie daliście ulec się namowom otoczenia, zaplanowaliście swój pierwszy raz, poczekaliście do odpowiedniej chwili- aż będziecie gotowi. To jestem z was naprawdę dumna, bo pierwszy raz jest bardzo ważną rzeczą. Kolejna rzeczą wyjątkowo kobiecą i ważną w życiu każdej kobiety jest z pewnością ciąża i poród. Od niedawna także w porodzie może brać udział mąż, bądź też inna bliska rodzącej osoba. Pozwala jej to poczuć się bezpiecznie w tej całkiem nowej i obcej dla niej sytuacji. Jeszcze parę lat temu poród rodzinny był płatny, dzisiaj jest on darmowy. Kobieta ma zapewnione całkowicie intymne warunki podczas porodu- poza nią i mężem nie ma nikogo w sali. Warunki są wiec coraz bardziej komfortowe, kobiety mogą czuć się coraz lepiej. Aby zmniejszyć stres i zwiększyć komfort tych trudnych chwil, kobieta ma do wyboru siadanie na piłce, na worku są, co, może pójść pod prysznic-, co w pierwszej fazie porodu bardzo pomaga i łagodzi skurcze- a nawet może rodzić w wodzie oraz na krzesełku porodowym. Porody na krzesełku nie są jednak możliwe w każdym szpitalu, a wprowadziły je jedynie wybrane z nich. Taka pozycja do porodu jest najbardziej naturalną pozycją dla kobiety i być może w przyszłości będzie ona bardzo popularna.

Tagi: , , , , , , , ,7Zdrowie jest bardzo ważne dla każdego, kto dba o swój wygląd. Jeśli chcesz być piękna musisz być również zdrowa. Zdrowe ciało wygląda pięknie, jest jędrne i ma piękny kształt. Zastanawiasz się z pewnością jak utrzymać swoje ciało w zdrowiu tak, aby wyglądało pięknie. Jeśli masz taki dylemat to naprawdę dobrze trafiłaś. W tym tekście znajdziesz wiele wspaniałych porad, które pomogą ci utrzymać zdrowie. Po pierwsze dla zdrowego i tym samym pięknego ciała ważna jest zdrowa dieta. Ale nie zapominaj o tym by uprawiać sport. Dzięki uprawianiu sportu twoje ciało będzie wygimnastykowane a krew będzie szybciej krążyć przenosząc po organizmie tlen. To jest bardzo ważne dla zdrowej i pięknej cery. Odpowiednio dotleniony organizm wygląda naprawdę pięknie, dlatego zadbaj o to by codziennie, chociaż przez 15 minut uprawiać sport. Zastanawiasz się pewnie teraz, czym jest zdrowa dieta. Otóż jest to dieta pełna witamin i innych składników odżywczych, które pomogą ci utrzymać swój organizm w odpowiedniej formie zdrowotnej. Chcesz być zdrowy to zadbaj w końcu o swój sen. Jeżeli nie śpisz regularnie i odpowiednio długo – chorujesz zastanawiasz się, dlaczego? To dziwne – jest to naprawdę wyjątkowo proste, podczas snu nasz organizm wypoczywa, kości wracają na swoje miejsce-, bo po całym dniu nasza postawa jest skulona- kości ściśnięte. Skóra w tym czasie ma chwilę na regenerację i odpoczynek. Dodatkowo w nocy podczas snu najwięcej człowiek rośnie. Nawet śpiąc spalasz kalorie! To sobie pomyślcie jak się czujecie, bo nieprzespanej nocce i czy akurat wtedy, gdy wychodzicie na cały dzień na dwór nie czujecie się gorzej? Jak widzisz nawet rzecz tak normalna jak sen jest wyjątkowo ważna dla zdrowia. Równie ważne dla pięknego wyglądu oraz dla zdrowia jest sport. Wzmocnisz w ten sposób swój organizm jak i go dotlenisz będziesz, więc automatycznie zdrowszy. Warto jest, więc uczyć dzieci tego, że jeżeli chcą wyglądać dobrze i być zdrowe powinny dobrze się odżywiać, zawsze się wysypiać jak i uprawiać sport.

Tagi: , , , , , , , ,